دیدار ایرانی‌ها از فولکس واگن آلمان

کدخبر: ۱۸۲۰

روز ۲۵ فروردین ۱۳۴۳ تعداد ۷۰ نفر از مدیران و متخصصان تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های فولکس واگن تهران و شهرستان‌ها برای بازدید از کارخانجات فولکس واگن و مطالعه و آموزش آخرین روش‌های تعمیرات و سرویس، به وسیله یک هواپیمای دربست سابنا به آلمان پرواز کردند.

مدیران و متخصصان نمایندگی‌های فولکس واگن در این باره به جراید گفتند: این سفر برایمان از لحاظ علمی و فنی ارزش فراوانی دارد و به عده زیادی امکان می‌دهد که از نزدیک پیشرفت‌های این واحد بزرگ صنعتی آلمان را ملاحظه کنند و با تجربیات گرانبهایی برای تکمیل و توسعه کارگاه خود به ایران بازگردند.

کمپانی فولکس واگن آلمان، قبل از عزیمت آنان به آلمان، یک ضیافت مفصل به افتخار ورود آنان به خاک آلمان در رستوران فرودگاه مهرآباد تهران برپا کرد و ساعت ۴ بعدازظهر، مسافران کارخانه فولکس واگن با مشایعت گرم دوستان وهمکاران خود تهران را به سوی آلمان ترک کردند.

محمد توحیدی نماینده و مدیر تعمیرگاه مجاز شماره ۱۹ فولکس واگن در تهران ومحمدحسن فشمی نماینده و مدیر تعمیرگاه مجاز فولکس واگن وحدت در شهر اهواز، از جمله کسانی بودند که در آخرین دقایق در فرودگاه مهرآباد در این باره توضیحاتی به خبرنگاران دادند و گفتند: پر از معلومات دوباره به ایران باز خواهیم گشت و در مدت یک ماه اقامت در آلمان از تجربیات استادان ماهر این کارخانجات استفاده خواهیم کرد.