فردینان پورشه مهندس خودروی سریع‌السیر

کدخبر: ۷۲۱
سوم سپتامبر زادروز فردینان پورشه از غول‌های صنعت خودروسازی جهان است. او سال ۱۸۷۵ در روستای «مفرزدرف» در جمهوری چک در خانواده‌ای آلمانی زبان چشم به جهان گشود. پدرش «آنتن» آهنگری ساده‌ بود. فردینان با اصرار زیاد توانست خانواده‌اش را متقاعد کند که به مدرسه فنی برود، بنابراین برای تحصیل به شهر «ریچن برگ» رفت.
فردینان پورشه مهندس خودروی سریع‌السیر

او بعد از مدتی به‌عنوان کارگر در شرکت الکتریکی «ایگر» مشغول به‌کار شد. پورشه جوان برای تامین مخارج تحصیل مجبور بود کار کند و به همین دلیل مدتی به‌عنوان دفتردار به‌کار خود ادامه داد. او بعد از اتمام مدرسه فنی هرگاه فرصتی داشت به‌طور مخفیانه به دانشگاه فنی در شهر «وین» می‌رفت و سر کلاس‌های فنی آن دانشگاه می‌نشست. هرچند که او هرگز نتوانست مدرک مهندسی از آن دانشگاه بگیرد، اما با مباحث مهندسی به‌طور کامل آشنا شد و بعدها دکترای افتخاری مکانیک را کسب کرد.فردینان هنگام کار در شرکت ایگر با دختری به نام «لویس» آشنا شد و با او ازدواج کرد. این ازدواج به‌دلیل استعداد و پشتکار او و همسرش باعث پیشرفت کار پورشه جوان شد. علاقه شدید او به دنیای اتومبیل باعث شد که در سال ۱۸۹۸ به‌عنوان طراح اتومبیل‌های جدید به‌کار گرفته شود و چندی بعد توانست دو خودروی قابل توجه را طراحی کند.

او در سال ۱۹۰۲ به خدمت سربازی فراخوانده شد و خدمت نظام وظیفه را به‌عنوان راننده افسران درجه بالای ارتش پشت‌سر گذاشت و پس از آن برای گذراندن زندگی به شرکت Aufro-Daimler رفت و بعد از ۱۱ سال کار به‌عنوان مدیر فنی انتخاب شد. پورشه در ادامه کارش به طراحی موتورهای گازوئیلی پرداخت و نخستین طرحی که به بازار فرستاد، ماشینی شبیه کالسکه بود که به‌وسیله دو موتور الکتریکی با چرخ‌های جلویی به حرکت در می‌آمد و به‌وسیله باتری روشن می‌شد. سرعت ماشین ۱۴۰ کیلومتر در ساعت بود و به همین دلیل با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم مواجه شد.ماشین در نمایشگاه جهانی پاریس در معرض دید عموم قرار گرفت و اگر چه هنوز دنده‌هایش قابل اطمینان و اتصالات آن از ایمنی کافی برخوردار نبود، اما بیش از ۳۰۰ نمونه‌اش به فروش رسید و فردینان به‌عنوان برجسته‌ترین مهندس فاقد مدرک خودرو شناخته شد و جایزه‌ای ویژه دریافت کرد.و این آغاز خیز او به سمت تولید خودرویی استثنایی بود.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.