مراسم پایان سال کارخانه‌های کفش ملی

کدخبر: ۱۸۳۰

تنظیم و تالیف گاهشمار: حسن فرازمند

۲۷ اسفند سال ۱۳۴۹ در مراسم جشنی که با حضور دکتر بهنام معاون وزیر کار در سالن اجتماعات کارخانجات کفش ملی واقع در اسماعیل‌آباد (جاده قدیم کرج) برگزار شد اعلام شد که امسال (۴۹) کارگران کوشای کارخانجات کفش ملی ۲۳ درصد حقوق بیشتر از دیگر کارگران دریافت کرده‌اند.

در این مراسم که به خاطر تقسیم سود سهام سالانه کارخانجات کفش ملی بین کارگران برپا شده بود (و گزارش آن در جراید روز ۲۹ اسفند به چاپ رسید) همچنین گفته شد ۱۸ میلیون‌ و ۳۰۹ و ۷۸۱ ریال سود سهام به کارگران کفش ملی و دو میلیون ریال پاداش آنها توسط معاون وزیر کار و نیز جوایز کارگران ممتاز گروه صنعتی ملی به آنها اعطا می‌شود.

رئیس هیات‌مدیره کفش ملی (محمدرحیم ایروانی) نیز در این مراسم یادآور شد که در سال ۱۳۵۰ نیز ۱۰۰۰ خانه به مالکیت کارگران کفش ملی درخواهد آمد. وی همچنین به بخشی از پیشرفت‌های این مجتمع بزرگ صنعتی اشاره کرد و افزود: در مشارکتی که با خارجیان داشته‌ایم، با کارخانه چرم اینترنشنال با مشارکت چکسلواکی‌ها که از متخصصان جهانی چرم هستند، مشکلات چرم در کارخانجات ما نیز به زودی حل خواهد شد.

وی یادآور شد: امیدوارم روزی بیاید که همگی شما به عنوان شرکای این کارخانه در کنار ما باشید و خودتان و فرزندانتان از مزایای این مشارکت سود ببرید و امروز اعلام می‌کنم که بیش از ۳ هزار کارگر در این کارخانجات مشغول به کار هستند.