پیشنهاد طرح ساخت پل متحرک روی رودخانه سفیدرود

کدخبر: ۱۸۰۱

نشریات روز ۵ اردیبهشت سال ۱۳۰۷ خبر دادند که قرار است طرح پیشنهادی آقای محمودرضا طلوع، نماینده لاهیجان راجع به ساختمان پل متحرک روی رودخانه سفیدرود که مابین رشت و لاهیجان را به هم وصل می‌کند از اعتبارات راهسازی ناحیه گیلان در مجلس مطرح شود.

همچنین امروز گفته شده است که در نتیجه مذاکراتی که از طرف مقامات مربوط به عمل آمده است، خط هوایی بین‌المللی ایران از تاریخ اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت سال ۱۳۰۷) به کلیه نقاط اروپا اتصال خواهد یافت و از آن به بعد ممکن است با طیاره از ایران به هر یک از شهرهای اروپا مستقیما مسافرت کرد.

در این روز همچنین یادآوری شده است که برای ساختمان محل موسسه دفع آفات در حصارک (کرج) از طرف وزارت فواید عامه مبلغ ۷ هزار تومان به موسسه مذکور اعتبار داده شده است که طبق نمونه لابراتوارهای خارجه، یک لابراتوار و چند قسمت دیگر در این نقطه بنا نماید.

در خبری دیگر نیز در این روز آمده که آقای «نصرت‌الدوله» وزیر مالیه که یک ماه پیش به صفحات جنوب برای سرکشی و بازدید ادارات گمرک و مالیه عزیمت نموده بود صبح دیروز با طیاره «یونکرس» از خوزستان حرکت کرد و مقارن ظهر امروز وارد طهران شد و امروز در وزارتخانه حضور پیدا کرد.