خرید کشتی بهداشتی از فرانسه

کدخبر: ۱۷۸۹

تنظیم و تالیف گاهشمار: حسن فرازمند
مسوولان وزارت صحیه (بهداشت) روز ۱۶ اردیبهشت ۱۳۰۸ در اطلاعیه‌ای اعلام کردند که در نتیجه اقدامات کل مملکتی برای خرید یک فروند کشتی، اخیرا کشتی مذکور با قیمت ۳۰ هزار تومان از فرانسه خریداری شد و برای امور قرنطینه جنوب تخصیص داده شد.

کشتی مذکور پس از امتحانی که در حضور آقایان سرهنگ ریاضی و دکتر آشتیانی و نمایندگان دولت فرانسه در محل (در فرانسه) خواهد داد روز ۲۵ ماه مه، از فرانسه به طرف ایران حرکت خواهد نمود. «مسیو مارتل روژ» فرانسوی نیز به سمت مکانیسین کشتی مذکور استخدام شده و حقوق ماهانه مشارالیه ۲۰۰ تومان خواهد بود. او نیز با کشتی مذکور حرکت خواهد نمود.

امروز همچنین صحیه کل مملکتی در خبری دیگر به اطلاع مردم تهران رسانید؛ دوا جهت مصرف از آلمان خریداری کرده است و ۵۰ صندوق دواجات مذکور دو روز قبل وارد بوشهر شد و عن‌قریب این دو روزه حمل و به تهران خواهد رسید.

در همین حال گفته شده است معادل ۱۶۰ هزار ذرع مربع اراضی بیرون دروازه باغ شاه در کنار جاده «جمشیدیه» برای ساخت مریضخانه طهران انتخاب و خریداری شده است. نقشه بنای مریضخانه نیز تهیه و مورد تصویب مربوطه واقع شده و قریبا شروع به ساختمان آن خواهد شد.