حراج زمین‌های اطراف میدان فوزیه

کدخبر: ۱۶۸۳

اراضی واقع شده در ۳ کیلومتری شمال شرقی میدان فوزیه (که بعدها شهناز شد و امروز امام حسین(ع) نام گرفته است) از سوی مالکان عمده آن به معرض فروش به اقساط ۲۴ ماهه گذاشته شد.

در آگهی ویژه‌ای که پایین و گوشه سمت راست صفحه اول روزنامه اطلاعات در روز یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۳۵ به چاپ رسید در این باره آمده است: قابل توجه اهالی محترم تهران و شهرستان‌ها/ از شما که تاکنون از زمین‌های تقسیم شده اطراف شهر تهران دیدن کرده‌اید، دعوت می‌کنیم که از زمین‌های مشجر کوی فرخ نیز که در ۳ کیلومتری شمال شرق میدان شهناز واقع است دیدن و آنها را با سایر زمین‌ها مقایسه کنید. زمین‌های ساختمانی و قابل سکونت کوی فرخ با آب جاری و سه خط اتوبوس دایر و سه کارخانه برق موجود با نقد و اقساط ۲۴ ماهه به فروش می‌رسد.

خریداران برای دیدن محل همه روزه راس ساعت ۶ بعدازظهر به بازرگانی شهرزاد، شاهرضا (انقلاب)، مقابل کالج (چهارراه حافظ) و نیز به تلفن ۴۰۴۰۱ مراجعه فرمایند. در آگهی دیگری که در صفحه ۱۱ همین روز در روزنامه اطلاعات به چاپ رسیده آمده است: زمین از ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ متر با آب و برق، خیابان شمیران، بالای بی‌سیم (مهران) بی‌واسطه مترمربعی ۱۶ تومان به فروش می‌رسد.