تاسیس شعبه بانک ملی در کویت

کدخبر: ۱۶۵۶

روز نهم مرداد ۱۳۳۷ از طرف یک مقام مسوول، برنامه‌های سفر امیر کویت به ایران در جراید منعکس شد و طی آن نیز به اطلاع عموم رسید که یکی از برنامه‌های سفر امیر کویت به ایران گفت‌وگو درباره تاسیس کنسولگری و شعبه‌ای از بانک ملی ایران در کویت است.

روزنامه اطلاعات نیز با انعکاس تصویری از شیخ سالم‌الصباح امیروقت کویت در صفحه اول خود نوشت: او ساعت ۱۰ صبح روز شنبه (۱۱ مرداد ۳۷) وارد تهران خواهد شد و در مدت ۳ روز اقامت رسمی در تهران در کاخ صاحبقرانیه از وی پذیرایی به‌عمل خواهد آمد.

در این روزنامه همچنین گفته شد: به‌طوری که کسب اطلاع شده است در خلال مدت اقامت امیر کویت در تهران مذاکراتی بین او و مقامات ایرانی خواهد شد که نخستین قسمت این مذاکرات پیرامون تاسیس شعبه‌ای از بانک ملی ایران در کویت خواهد بود.

مطلعین امور بانکی عقیده دارند تاسیس شعبه بانک ملی در کویت، فصل جدیدی در روابط مالی بین ایران و کویت خواهد گشود و بازرگانان ایرانی مقیم کویت گشایش تازه‌ای در کار خود خواهند یافت.

در ادامه خبر در مورد این مهمان دولت ایران گفته شد: شیخ سالم‌الصباح امیر کویت ۶۵ سال دارد، مردی است بلند بالا، قوی هیکل، بسیار خوش اخلاق و رئوف و اکنون سه سال است که در کویت حکومت می‌کند. امیر سابق کویت شیخ احمد جابرالصباح پسر عموی او بود که ۲۵ سال بر کویت حکمرانی داشت.