ریگلی، کارآفرین خوشفکر

کدخبر: ۱۵۵۰
ویلیام ریگلی (۳۰ سپتامبر ۱۸۶۱ - ۲۶ ژانویه ۱۹۳۲) کارآفرین و بازرگان آمریکایی بود، او در سال ۱۸۹۱ شرکت ریگلی را بنیان‌گذاری کرد که امروز جزو بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده آدامس در جهان محسوب می‌شود.

ریگلی در کارگاه پدرش کار کرد و تجربه به دست آورد. او در آغاز صابون‌های تولیدی کارگاه پدرش را می‌فروخت. اما این صابون از محبوبیت چندانی نزد تاجرها برخوردار نبود، چرا که قیمت آن پنج سنت بود و این قیمت سود کافی برای آنها به همراه نداشت.

ریگلی پدرش را متقاعد کرد که قیمت محصول را به ۱۰ سنت افزایش داده و در کنار آن چترهای ارزان قیمتی را به‌عنوان اشانتیون به تاجران بدهند. این استراتژی به موفقیت رسید و به ریگلی ثابت کرد که اشانتیون ابزار موثری در فروش به شمار مى‌آید و پس از آن ریگلی کمپانی خود را تاسیس کرد.

ریگلی با دو برند آدامس کار خود را آغاز و اندکی بعد طعم‌هاى جویسى فروت و اسپیرمنت را نیز معرفی کرد. دو برند دوم محبوبیت بیشتری کسب کردند، در حالی که به مرور زمان از محبوبیت دو برند اول کاسته شد. جویسى فروت و اسپیرمنت امروز نیز دو برند اصلی از محصولات شرکت ریگلی است.

این بازرگان خوشفکر گفته است؛ اگر به دنبال موفقیت‌های بزرگ هستید باید اشتیاق خود را هم نشان بدهید. ریگلی ۱۴ کارخانه تولیدی در سراسر جهان دارد. و محصولات آن در ۱۵۰ کشور جهان به فروش می‌رسد. ریگلی تقریبا نصف بازار فروش آدامس در جهان را از آن خود کرده است.

 

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.